Facebook bookmarklet – wygodny dodatek do akceptacji wielu zaproszeń jednocześnie

Facebook bookmarklet masowa akceptacja zaproszeń do znajomych

Opisany w ostatnim wpisie skrypt i sposób na masowe akceptowanie zaproszeń do znajomych na Facebooku można jeszcze całkiem fajnie usprawnić. No i dlatego w tym wpisie pójdziemy o krok dalej i na podstawie poprzedniego skryptu stworzymy całkiem wygodny bookmarklet, który kliknięciem na pasku zakładek przeglądarki, będzie wszystko robił za nas. Jedziemy!

Bookmarklet do Facebooka

Zacznijmy od tego, że w poprzednim wpisie, Facebook masowa akceptacja zaproszeń do znajomych pisałem o tym, jak w kilku prostych krokach zaakceptować wszystkie widoczne na stronie zaproszenia do znajomych. Tamten sposób jest jak najbardziej w porządku i działa, jednak można go jeszcze nieco "podkręcić", dzięki czemu część kroków będzie za nas wykonywał właśnie wspomniany bookmarklet. Nasza wtyczka pozwoli jeszcze sprawniej akceptować zaproszenia i znacznie uprości cały proces, a dzięki wygodnej formie, tj. umieszczeniu go na pasku zakładek przeglądarki będzie zawsze pod ręką.

Usprawnienia względem poprzedniej metody

Mimo, że prezentowany "plugin" to w większości kod użyty w poprzednim pluginie, to jednak kilka dodatkowych linijek i sposób jego użycia sprawiają, że jest to o wiele poręczniejsze i bardziej przyjazne użytkownikowi narzędzie. Jest tutaj kilka cech, które sprawiają, że użycie bookmarkletu, jako dodatku do Facebooka, który automatycznie potwierdza zaproszenia, ma sens. Przede wszystkim bookmarklet umieszczany jest w formie skrótu/linka na pasku zakładek przeglądarki. Jego kod wywoływany jest na bieżącej karcie, a dzięki temu, że całość jest w nim "zaszyta" nie ma potrzeby ciągłego kopiowania skryptu i wywoływaniu w konsoli. W tym rozwiązaniu wszystko dzieje się za sprawą jednego kliknięcia.

Kolejnym usprawnieniem jest dodanie kilku linijek kodu, który podczas uruchomienia sprawdza (przy kliknięciu), czy bieżąca karta jest otwarta na właściwej stronie - jeżeli tak i są jakieś zaproszenia do zaakceptowania wtedy bookmarklet je "kliknie", w przeciwnym wypadku otworzy nową kartę z właściwym adresem. W tym przypadku trzeba poczekać na wczytanie nowej strony i ponownie uruchomić dodatek, aby zaakceptować oczekujące zaproszenia.

Na poniższym obrazku możecie dokładnie zobaczyć, jak to wygląda w przeglądarce.

Facebook - bookmarklet akceptujący zaproszenia

Instalacja bookmarkletu w przeglądarce internetowej

Instalacja skryptu jest banalnie prosta. Poniżej znajduje się link, jeszcze w niego nie klikaj, a zamiast tego przenieś go od razu na pasek zakładek swojej przeglądarki internetowej. To właściwie wszystko. Teraz, gdy klikniesz na nowy skrót na pasku zakładek otworzysz nową kartę na stronie z zaproszeniami Facebooka, lub jeżeli już się na niej znajdujesz zaakceptujesz je. Tak jak pisałem powyżej. Proste.

Tutaj link, który należy przenieść do paska zakładek: Facebook: akceptuj zaproszenia

Kod bookmarkletu

Poniżej, dla Twojej i własnej referencji, zamieszczam kompletny kod JavaScript użyty w tym dodatku.

var current_url = window.location.href;

if(current_url.indexOf('facebook.com/reqs.php') >= 0) {
var field = document.getElementsByName('actions[accept]');
for(i=0;i<field.length;i++) field[i].click();
} else {
window.open('https://www.facebook.com/reqs.php','_blank');
}

Podsumowanie

Myślę, że to rozwiązanie znacznie bardziej przypadnie Ci do gustu ze względu na prostotę i wygodę jego używania. Jeżeli masz dodatkowe pytania zapraszam do sekcji komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *