Facebook – jak zaprosić znajomych do polubienia strony

Facebook, jak zaprosić wszystkich znajomych do polubienia fanpage

Tym razem na warsztat bierzemy Facebooka. W tym wpisie znajdziesz skrypt, oraz zbudowany na jego podstawie bookmarklet, sposób który pozwoli Ci zaprosić wszystkich znajomych do polubienia Twojego fanpage za jednym zamachem, częściowo całkowicie automatyzując ten proces, oszczędzając przy tym mnóstwa czasu, energii i żmudnego klikania. Zaczynajmy!

Facebook - jak zaprosić znajomych do polubienia strony?

Tego, czym jest i do czego może się przydać znajomość Facebooka raczej tłumaczyć nie trzeba. Wiadomo, że jeżeli masz wielu znajomych, których możesz zaprosić do polubienia Twojej strony na Facebooku, to może Ci to przynieść wymierne korzyści w postaci zwiększenia zasięgów, aktywności wreszcie nowych odbiorców i w ten sposób pomóc w dalszym rozwoju strony.

Natywna opcja zapraszania znajomych do polubienia strony Facebook

Po niedawnych aktualizacjach, nareszcie możemy zaprosić wszystkich znajomych do polubienia naszej strony fanowskiej przy pomocy natywnej funkcji Facebooka!

Cała trudność polega na znalezieniu odpowiedniej opcji do zapraszania znajomych do polubienia strony, od tego zacznijmy.

Logujemy się do swojego konta na stronie Facebook. Następnie przechodzimy do strony fanpage-a, którą chcemy zarekomendować znajomym.

Aby uruchomić narzędzie, należy kliknąć w guzik z trzema kropkami, znajdujący się tuż opcji Udostępnij (na obrazku poniżej oznaczony czerwonym prostokątem i cyfrą 1). Po czym wyskakuje nowe menu, z którego wybieramy opcję Zaproś znajomych (pozycję opcji zaznaczyłem czerwoną cyfrą 2).

Facebook jak zaprasić znajomych do polubienia strony

Teraz na ekranie powinno pokazać się nowe okienko z narzędziem do wysyłania zaproszeń.

Narzędzie jest bardzo proste w obsłudze, wystarczą dwa kliknięcia aby zaznaczyć wszystkich znajomych (obszar zaznaczony czerwonym prostokątem obok cyfry 1 na następnym obrazku), do których jeszcze nie wysłaliśmy zaproszenia, i wysłania do nich prośby o polubienie (po zaznaczeniu wszystkich znajomych guzik stanie się aktywny).

Facebook jak zaprosić wszystkich znajomych do polubienia strony Powyższe, to na pewno najprostsze i najszybsze rozwiązanie jeśli chodzi o masowe wysłanie do wszystkich znajomych prośby o polubienie naszej strony. Ambitniejszym na pewno warto jeszcze zwrócić uwagę na kilka innych przydatnych i ciekawych opcji dostępnych w tym samym narzędziu.

Po pierwsze, możemy dokładnie określić grupę odbiorców zaproszenia:

  • zaznacz wszystkich - tak jak poprzednio - na poniższym obrazku guzik do zaznaczenia wszystkich znajomych znajduje się w obszarze oznaczonym cyfrą 4,
  • korzystając z wyszukiwarki (obszar 3), możemy wyszukiwać konkretne osoby,
  • korzystając z listy znajomych i zaznaczając przy nich parafkę (obszar 5),
  • wybierając z rozwijanej listy nazwę grupy, do której należysz (obszar 2).

facebook skrypt do zapraszania znajomychPo drugie, jeśli zaznaczonych osób jest mniej niż 50, to dzięki opcji Wyślij także poszczególne zaproszenia w Messagerze, to oprócz powiadomienia, można także wysłać wiadomość tekstową, którą definiujemy w polu oznaczonym obszarem 1.

W tym samym oknie możemy także jeszcze raz sprawdzić listę zaproszeń, które zostaną wysłane po zatwierdzeniu ich wysłania. Wystarczy przejść na kartę Wybrani.

Aby sprawdzić, kto z naszych znajomych polubił już naszą stronę wystarczy przejść na kartę Zaproszeni.

Podsumowanie

Nowe, natywne narzędzie do zapraszania znajomych, to obecnie najlepszy, najbezpieczniejszy  i najszybszy sposób, który pozwala na zaproszenie wszystkich znajomych do polubienia strony fanpage w ciągu tylko kilku sekund.

Jedna myśl na temat “Facebook – jak zaprosić znajomych do polubienia strony”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *