Facebook masowa akceptacja zaproszeń do znajomych

Facebook masowa akceptacja zaproszeń do znajomych

W dzisiejszym, drugim już poradniku dotyczącym Facebook, zajmiemy się masową akceptacją zaproszeń do grona znajomych. Pokażę Wam, jak w bardzo prosty sposób można zautomatyzować proces akceptowania wielu zaproszeń do znajomych w kilku prostych krokach. Jedziemy!

Facebook nie ma wbudowanej opcji, która pozwalałaby na masowe akceptowanie wielu zaproszeń do znajomych. Dla wielu osób, szczególnie bardzo popularnych, ale także po założeniu konta, gdy tych zaproszeń jest sporo, brak tej opcji jest szczególnie uciążliwy. Jednym ze sposobów, który może pomóc częściowo rozwiązać ten problem, został szczegółowo przedstawiony w tym wpisie.

Skrypty do Facebook

W internecie znaleźć można wiele skryptów i rozwiązań oferujących masową akceptację zaproszeń do znajomych, jednak z całą pewnością nie wszystkie działają, część działa nie tak jakbyśmy tego sobie życzyli, a jeszcze inne potrafią działać na dwa fronty - niby robią to co mają robić ale oprócz tego robią jeszcze coś innego.

uwaga na skrypty z sieciWarto przypomnieć, że używanie tego i/lub innych skryptów w nieodpowiedni sposób może narazić Cię na niebezpieczeństwo utraty danych lub zablokowanie konta Facebook, za które nie biorę odpowiedzialności!

Facebook skrypt do zatwierdzania zaproszeń

Wiadomo, że rzeczy proste zwykle sprawdzają się najlepiej. Również i w tym przypadku, czyli skryptu do Facebook i masowego zatwierdzania zaproszeń do znajomych ma to swoje uzasadnienie w prawdziwym świecie. Jednak, to co dla mnie jest proste może nie być proste dla kogoś innego, dlatego wybacz jeżeli przynudzam zbyt wieloma szczegółami, ale chciałbym aby ten tekst był przydatny i zrozumiały również dla początkujących.

Jak zatwierdzić wiele zaproszeń do znajomych jednocześnie

Prosto. Wystarczy wykonać te kroki:

 1. Zaloguj się do swojego konta na Facebooku. Tak jak zawsze.
 2. Przejdź pod podany poniżej adres: https://www.facebook.com/reqs.php. Jest to specjalna podstrona Facebook, na której znajdują się wszystkie otrzymane, oczekujące na zaakceptowanie zaproszenia. Skrypt został przygotowany pod tą konkretną stronę i tylko na niej będzie działał prawidłowo.
 3. Na tej nowej podstronie, musimy uruchomić narzędzia deweloperskie i dostać się do konsoli. Spokojnie, nic nie będziemy instalować, aktualnie wszystkie współczesne przeglądarki internetowe posiadają wbudowany zestaw takich narzędzi.
  • W Mozilla Firefox narzędzia deweloperskie można uruchomić kombinacją klawiszy: Ctrl+Shift+I, lub klikając PPM na tle strony i wybierając opcję Zbadaj element.
  • W Google Chrome jest podobnie. Kombinacją klawiszy Ctrl+Shift+I, lub klikając PPM na tle strony i wybierając opcję Zbadaj uruchamiamy narzędzia deweloperskie.
  • Gdy już udało Ci się uruchomić narzędzia deweloperskie, przechodzimy na kartę Konsola (Firefox), lub Console w przypadku przeglądarki Chrome.
 4. Poniższy kod JavaScript w całości kopiujemy i wklejamy do konsoli.
  javascript: var field = document.getElementsByName("actions[accept]"); for(i=0;i< field.length;i++) field[i].click();
 5. Zatwierdzamy wykonanie kodu wciskając klawisz Enter.

Jeżeli wszystko zrobiliśmy prawidłowo, to po chwili wszystkie znajdujące się na stronie zaproszenia powinny zostać automatycznie zaakceptowane.

Jak skrypt dokładnie działa

Na powyższych dwóch obrazkach pokazałem, jak wszystko powinno wyglądać. Obrazek 1 - najpierw upewniamy się, że jesteśmy na odpowiedniej stronie, gdzie powinniśmy zobaczyć listę zaproszeń. Odpalamy narzędzia deweloperskie i przechodzimy do zakładki konsoli - czerwona dwójka. Ostatni krok, to wklejenie do konsoli kodu skryptu i zatwierdzenie klawiszem Enter. Na obrazku 2, w sekcji oznaczonej czerwoną jedynką powinien wskoczyć komunikat undefined, czasami jeżeli skopiowaliśmy niepełny kod w tym miejscu pojawi się stosowny komunikat o błędzie. Czerwoną dwójką oznaczyłem obszar, gdzie możemy zaobserwować i jednocześnie potwierdzić działanie skryptu - przy każdym zaproszeniu guzik Potwierdź zaproszenie zostaje zastąpiony guzkiem Znajomi, co oznacza, że cały proces przebiegł prawidłowo.

W kolejnym kroku powinniśmy przewinąć stronę do dołu, albo przewijać tak długo, aż pożądana ilość kolejnych zaproszeń zostanie wczytana. Wówczas ponownie wklejamy skrypt do konsoli, tak jak poprzednio.

Procedurę powtarzamy tak długo, aż zaakceptujemy wszystkie zaproszenia.

Podsumowanie

Warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Zauważ, że zaproszenia na podanej stronie wczytywane są partiami, w miarę przewijania. Skrypt przyjmie tylko te zaproszenia, które sam widzi, czyli te wczytane. Oznacza to, że do zaakceptowania na prawdę dużej ilości zaproszeń niezbędne będzie wielokrotne przeładowywanie strony, przewijanie i użycie skryptu.

Drugą rzeczą, którą można zaobserwować podczas korzystania ze skryptu do akceptacji zaproszeń na Facebooku to fakt, że niezależnie od wczytanej ich ilości, skrypt akceptuje je niemal w jednej chwili, przez co przeglądarka może zwolnić, chwilowo się zawiesić, a w skrajnych wypadkach nawet wyłączyć. Staramy się uruchamiać skrypt na partiach zaproszeń.

Po trzecie, chociaż jeszcze się z tym nie spotkałem, akceptacja zbyt wielu zaproszeń w tym samym czasie, może doprowadzić do zwrócenia uwagi supportu Facebooka na Twoje konto i np. tymczasową jego blokadą. Sugeruję, aby wszystko robić stopniowo i z umiarem.

Bookmarklet do akceptacji zaproszeń na Facebooku

Na koniec niespodzianka. Na podstawie tego skryptu stworzyłem bookmarklet, który po dodaniu do paska zakładek przeglądarki, sam będzie uruchamiał skrypt. Więcej o nim we wpisie Facebook bookmarklet - wygodny dodatek do akceptacji wielu zaproszeń jednocześnie. Zapraszam!

 

Jedna myśl na temat “Facebook masowa akceptacja zaproszeń do znajomych”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *