Facebook i masowe dodawanie znajomych do grupy

W tym wpisie zajmiemy się dodatkiem do przeglądarki Google Chrome, który masowo będzie dodawał znajomych z naszego konta do grupy na Facebooku. Zainstalowanie tego dodatku to kolejny świetny sposób na zaoszczędzenie cennych minut przy pracy nad Facebookiem. Zapraszam!

Skoro mowa o oszczędzaniu czasu przy Facebooku... możliwe, że zainteresują Cię także takie tematy, jak Facebook jak zaprosić znajomych do polubienia strony, czyli masowe dodawanie znajomych jako fanów do strony na Fejsie, albo Facebook bookmarklet wygodny dodatek do akceptacji wielu zaproszeń jednocześnie - dodatek do przeglądarki internetowej pozwalający na masową akceptację zaproszeń od znajomych.

Group  Invite All

Group Invite All jest darmowym rozszerzeniem do przeglądarki Google Chrome, pozwalającym na automatyczne dodawanie znajomych do grupy na Facebooku.

Osobiście przetestowałem kilka rozszerzeń tego typu i Group Invite All szczególnie przypadł mi do gustu. Dodatek ten jest prosty w obsłudze, całkiem fajnie działa i znaleźć go można bez żadnego problemu w sklepie rozszerzeń przeglądarki Google Chrome.

Jak znaleźć, zainstalować i uruchomić wymagane rozszerzenie

Group Invite All, jak już zdążyłem wspomnieć wcześniej, znajduje się w CHROME WEB STORE, lub jak kto woli sklepie aplikacji Chrome. Rozszerzenie znaleźć można pod frazą Group Invite All, lub pod tym linkiem: Group Invite All w sklepie aplikacji Chrome.

Chyba nie trzeba dodawać, że rozszerzenie działa tylko z Google Chrome i że powyższy link trzeba uruchomić właśnie w tej przeglądarce? Na poniższym obrazku możecie zobaczyć, jak to będzie wyglądało.

Ja mam to rozszerzenie już u siebie dodane, Wy musicie je zainstalować - w miejscu zielonego guzika z napisem Dodano do chrome, powinien znajdować się guzik Dodaj do chrome - kliknij aby zainstalować dodatek.

Group Invite All w sklepie Google Chrome1 - tak wygląda główne okno aplikacji, które za chwile poznamy nieco bliżej.

2 - ikona zainstalowanego dodatku.

Jak masowo dodać wszystkich znajomych do grupy na Facebooku

Aby masowo dodać wszystkich znajomych do grupy na Facebooku, możemy posłużymy się właśnie zainstalowanym rozszerzeniem.

Aby to zrobić:

  1. Zaloguj się do swojego konta na Facebooku - dokładnie tak jak zawsze.
  2. Przejdź na stronę grupy, do której chcesz dodawać znajomych. Ważna informacja: musisz być członkiem grupy, do której chcesz zapraszać znajomych.
  3. Teraz uruchom rozszerzenie Group Invite All, klikając ikonę dodatku znajdującą się obok paska adresu - prawy górny róg.
  4. Teraz jesteśmy już prawie gotowi aby uruchomić nasz automat:
    1. W polu Time Limit (seconds) ustawiamy opóźnienie (w sekundach), po którym kolejna osoba zostanie zaproszona do grupy. Tteoretycznie dzięki temu powinniśmy mieć mniejszą szansę na wyłapanie blokady zapraszanie osób - o tym jeszcze za chwilę.
    2. Klikamy Start Adding aby rozpocząć automatyczne dodawanie znajomych do grupy.

Facebook Group Invite All

Już po chwili dodatek powinien zacząć pracować i kolejno dodawać kolejne osoby do grupy. Warto dodać, że bardzo dużo zaproszeń w bardzo krótkim czasie może nie spodobać się Facebookowi i może on nam tymczasowo zablokować ową funkcję. Nie jest to nic strasznego po prostu przez kilka godzin nie będziemy mogli tego robić. Możemy starać się zmniejszyć szansę na blokadę robiąc kilkugodzinne przerwy np. co 100 dodanych osób. Należy jednak pamiętać, że limity dodawania znajomych do grupy mogą być różne w zależności od stażu konta i podejmowanych na nim aktywności.

Facebook Group Invite All

Blokadę na dodawanie znajomych możemy zauważyć po następujących komunikatach w oknie aplikacji:

Facebook blokada na dodawanie do grupy

Problem z dodatkiem

Moim zdaniem obecna wersja dodatku działa bardzo dobrze, jednak dość niskie limity po stronie Facebooka, po których funkcja wysyłania zaproszeń jest dość szybko blokowana sprawia, że dodanie dużej ilości ludzi do grupy i czekanie na zdjęcie blokady jest bardzo czasochłonne. -Jeżeli znacie lepszą metodę zapraszam do sekcji komentarzy.

Kolejnym, tym razem dość poważnym problemem rozszerzenia jest to, że przy każdym uruchomieniu dodatku i zawsze gdy klikamy Start Adding, później Pause i znowu Start Adding, dodatek zaczyna przetwarzanie ludzi zawsze od początku.

O ile kiedyś, gdy limity wysyłania zaproszeń nie były tak rygorystyczne i tak bardzo to nie przeszkadzało, tak dziś niestety bardzo spowalnia to cały proces.

Facebook Group Invite All - błąd

Podsumowanie

I to już wszystko. Mam nadzieję, że przedstawiony dodatek okaże się dla was, tak jak i dla mnie przydatny.

2 myśli na temat “Facebook i masowe dodawanie znajomych do grupy”

  1. super wszystko wyjaśnione, zrobiłam krok po kroku wszystko jak opisane i aplikacja nawet po wielu miniutach nie zaczęła działać:(. W okienku nie pojawia się żadna informacja o ilości dodanych, tych co odmówili itd., liczby pozostają cały czas te same:(.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *